Хочете захиститися від непрошених гостей? Замислюєтеся про безпеку свого житла в період тривалої відсутності?
На такі запитання сьогодні дають позитивну відповідь навіть люди з відносно невеликими доходами. На жаль, якщо раніше об’єктами прискіпливої уваги квартирних злодіїв зазвичай ставали люди з доходами, вищими за середні, то нині почастішали виклики щодо викрадення майна з житла від людей із середнім достатком.
Чи завжди розкриваються такі злочини? Ні. Статистика невблаганна: тільки 20% крадіжок, скоєних протягом року, розкриваються поліцією. Решта потерпілих назавжди прощаються зі своїм майном. Щоб не потрапити в їхнє число, слід подбати про безпеку свого житла самостійно.
Продумайте все до дрібниць
Облаштовуючи своє житло, турбуйтеся не тільки про естетику та комфорт, а й про безпеку. Істотно підвищать безпеку такі заходи:
Обережність та обачність – запорука безпеки
Запорукою безпеки вас і вашого майна буде розумна обережна поведінка. Виконання нескладних правил допоможе зберегти ваше майна:- Подбайте про те, щоб кімнати вашого житла не проглядалися з вулиці. Навіть легкі фіранки на вікнах захистять від нескромних поглядів. Не показуйте випадковим гостям цінні речі, не хваліться великою кількістю готівки. Якщо вам доводиться пускати в житло сторонніх (наприклад, під час ремонту), потурбуйтеся про те, щоб усі цінності були прибрані. Без нагальної потреби не пускайте сторонніх людей у свій дім.
- Перед тривалою поїздкою домовтеся з родичами або близькими друзями про те, щоб вони періодично, а краще щодня, відвідували ваш будинок. Вмикаючи світло, забираючи пошту з поштової скриньки, вони створять ілюзію присутності господарів.
- У разі втрати ключів замовляйте дублікати в майстернях, розташованих далеко від вашого житла. Не повідомляйте своє справжнє ім’я та адресу проживання.

- Придбання сучасних надійних замків із захистом від злому.
- Встановлення відеовічка або камери спостереження над вхідними дверима. Часто для захисту від актів вандалізму і недосвідчених злодіїв цього цілком достатньо.
- Ті, хто живе на нижніх і останньому поверхах, повинні подумати про захист вікон і балконів. Можна встановити решітки або більш сучасний варіант – рольставні.
- Додатковий захист балконних дверей від злому так само не буде зайвим.
- Особлива увага вхідним дверям. Вони мають бути надійними, стійкими до злому. Уникайте встановлення дверей, які мають химерний і дорогий вигляд. Це привертає увагу зловмисників. Скромні, але потужні двері – найрозумніше рішення.