
Охорона масових заходів
При проведенні масових заходів охоронне агентство “ІНЕКС” передбачає заходи безпеки для попередження негативних соціальних факторів. Сам факт великого присутності людей, у разі непередбаченої ситуації, таїть в собі підвищені ризики для їх здоров’я і життя.
Контроль над обстановкою і охорона масових заходів будується на використанні:
- фізичної охорони;
- процесів щодо захисту інформаційної безпеки та недопущення компрометації клієнта в критичній ситуації;
- охоронно-детективного потенціалу агентства;
- технічних засобів і спецтехніки.
Комплексне застосування всіх потенціалів з охорони масових заходів дозволяє створити надійну систему захисту.
Робота охоронців і охоронців агентства “ІНЕКС” спрямована на відстеження обстановки і прийняття адекватних заходів у разі виникнення нештатної ситуації:
- бойової тривоги;
- пожежної тривоги;
- виявлення на об’єкті сторонніх осіб і предметів.
Для розширення охоронного потенціалу застосовуються металодетектори, дані систем відеоспостереження та пожежної безпеки. Екіпірування охоронців агентства “ІНЕКС” комплектується відповідно до поставлених завдань, а зв’язок підтримується за допомогою рацій і радіомікрофонів.
Відкриті масові заходи, такі як футбольні матчі та концерти, мають підвищений ступінь ризиків. Для їх охорони потрібно залучення більшого числа співробітників, ніж в ході закритих зборів, де присутня певна кількість людей.
Завдання охорони масових заходів
У процесі підготовки і під час проведення заходів, агентство “ІНЕКС” опрацьовує охоронні заходи безпеки:
- заручається підтримкою державних правоохоронних органів;
- розробляє план дій і встановлення обладнання;
- безпосередньо перед подією перевіряє територію на предмет вибухонебезпечних речовин і предметів потенційної загрози життю і здоров’ю людей;
- організовує особисту захист гостей і організаторів;
- домовляється з медичними службами про чергування біля об’єкта транспорту швидкої допомоги;
- вживає заходів для контролю правопорядку;
- здійснює перевірку території після закінчення заходу.
При наявності на об’єкті власної служби охорони або персональних охоронців у запрошених, проводиться узгодження спільних дій в разі нештатної ситуації. Резервом служать групи швидкого реагування.
При забезпеченні заходів захисту масових заходів задіють:
- контроль доступу. Здійснюється за зовнішнім виглядом, за пред’явленим документом. Він може проводитися у формі привітного прийому або ретельного обшуку, перевірки на металодетекторі;
- патрулювання периметра. Проводиться для запобігання порушень громадського порядку;
- систему відеоспостереження для фіксування подій і попередження спроб крадіжок або викрадення автотранспорту з парковок;
- інформацію розслідування про можливу присутність провокаторів. Охорона отримує вказівки на предмет їх відстеження і своєчасного знешкодження;
- апаратуру для усунення прослуховування розмов в залі або по телефонній лінії;
- послуги супроводу;
- контроль пересування відвідувачів для попередження тисняви.
Після закінчення заходу охоронцями перевіряється територія об’єкта. Мета підсумкової перевірки – виявлення залишених або забутих речей, їх обстеження на безпеку і передача адміністрації або власнику. Також в разі необхідності надається допомога гостям, які могли отримати травму або втратити свідомість. Охорона на заході формується відповідно до вимог безпеки, можливостей оснащення і створення спецефектів.
Взаємодія штатної охорони з фахівцями «ІНЕКС» при проведенні заходів
Головна мета – безпека, тому потрібно докласти максимум зусиль і навичок. Наприклад, в штаті повинні бути резервні охоронці на випадок непередбаченої ситуації. Як приклад можна навести випадок із книги «Безпека бізнесмена і бізнесу», коли викрали машину одного з учасників банкету, а охоронці через відсутність резерву не змогли організувати переслідування зловмисника. Тому, якщо є хоч найменша необхідність посилення захисту, краще звернутися в відомче або позавідомче охоронне агентство, яке спеціалізується на забезпеченні захисту масових заходів. Найбільш ефективним рішенням є взаємодія служб охорони всіх зацікавлених сторін. У великих клієнтів в штаті часто є особисті або корпоративні охоронці. Найчастіше клієнти довіряють в першу чергу своїм службовцям.
Особа, відповідальна за організацію заходу, несе відповідальність за координацію дій основний охорони і індивідуальних охоронців. Вибирається схема роботи охоронців, які можуть постійно знаходиться поруч з об’єктом охорони, або вливатися в основний склад охорони до завершення події. Природно, всі формати взаємодії бажано обговорювати заздалегідь, в ідеалі – під час поширення запрошень. В ході підготовки розподіляються обов’язки між усіма співробітниками.
Заходи безпеки масових заходів
У якості типового переліку заходів, спрямованих на забезпечення захисту, можна навести такий варіант:
- Аналіз графіка заходи і планування території або приміщення з точки зору безпеки. В ході такої роботи визначаються потенційні загрози і майбутнє розміщення охоронного персоналу під час заходу.
- Попередня перевірка будівлі, при якій пильна увага приділяється протипожежної безпеки, небезпечним конструкціям, можливість перегляду приміщення з інших будівель. Здійснюється огляд припаркованих транспортних засобів, перевіряється вся апаратура. А також проходить перевірку персонал, що обслуговує гостей. На території виключено присутність сторонніх людей, машин або предметів.
- Контроль відвідувачів на вході, де можлива і чисто візуальна перевірка за типом фейс-контролю і дрес-коду, і перевірка пропусків, документів, запрошень та іншого. Контроль на вході може проводиться як в формі привітної зустрічі, так у формі обшуку і перевірки на металодетекторі. Остання процедура цілком буденно при організації футбольних матчів і великих концертів.
- Припинення тих чи інших видів порушення громадського спокою на місці проведення заходу і на прилеглій території.
- Запобігання крадіжок, так як пропажа гаманця, особистих речей або коштовностей у VIP-гостей негативно позначиться на репутації організаторів заходу. Загроза крадіжок зводиться до мінімуму за рахунок використання камер спостереження і присутності співробітників «ІНЕКС» в залі. Однак може трапитися що завгодно, починаючи від крадіжок майна з припаркованих неподалік автомобілів, закінчуючи викраденням кого-небудь із запрошених для подальшого вимоги викупу. Службовцям слід бути напоготові і приділяти увагу навіть таких об’єктів, як стоянка, дитяча кімната або гардероб.
- Припинення можливих провокацій і спроб зірвати організацію заходу. У разі, якщо організатор має інформацію про можливу присутність осіб, які бажають зірвати проведення заходу, охорона повинна бути попереджена і своєчасно зреагувати на провокатора. Природно, охоронцям необхідно відстежувати тих, хто проносить із собою хлопавки і петарди, а також фото та відеотехніку (якщо на захід допущені кореспонденти).
- Перешкода ймовірного прослуховування розмов гостей, як в телефонному режимі, так і в приміщенні. Сучасні охоронні агентства мають у своєму розпорядженні апаратурою, необхідною для цього.
- Супровід запрошених VIP-персон і забезпечення їх захисту. Якщо знаменитість погоджується брати участь в будь-якому масовому заході, це породжує додаткові ризики, які зобов’язані бути мінімізація.
- Координація потоку відвідувачів після завершення заходу, щоб уникнути виникнення тисняви.
- Підсумковий контроль залу проводять після завершення заходу. Основна його мета – переконається, що всі учасники вийшли з будівлі, в особливості, якщо захід проводиться на великій території. Адже будь-хто із запрошених може втратити свідомість або отримати травму, при якій необхідна медична допомога. Необхідно також звернути увагу на предмети, залишені кимось. Ці речі, після перевірки на безпеку, передають клієнтові або адміністрації. Формується перелік втрачених предметів в двох примірниках, один з яких зберігається разом з речами, а інший – у служби охорони.