Пожежна сигналізація

Пожежні системи – проект і монтаж

ПожарнаяСигнализацияПожежна сигналізація (ПС) — це базовий елемент у системі безпеки будь-якого підприємства, офісу, виробничого цеху та інших структур. Системи пожежної сигналізації постійно удосконалюються, винаходяться нові способи виявлення пожежі. На будь-якому підприємстві, в кожному офісі необхідно мати таку систему. Це продиктовано як бажанням власника убезпечити своє майно, життя і здоров’я співробітників, так і державними стандартами і нормативними актами МНС. В цілому пожежна сигналізація призначена для виявлення пожежі на начальній стадії загоряння і передачі сигнала тривоги на пульт охорони.

Автоматична пожежна сигналізація (АПС)

АПС крім функції виявлення вогнища загоряння і передачі сигналу на пульт запускає систему оповіщення людей про пожежу, пускає в хід установки автоматичного пожежогасіння, систему димовидалення та іншу протипожежну автоматику.

   

Це система швидкої і автоматизованої реакції на виникнення вогнища пожежі або задимлення, виявленого пожежними датчиками.

АПС являє собою складний комплекс технічних засобів. Як правило, робота протипожежної системи більш ефективна, якщо використовувати її в комплексі з іншими системами безпеки приміщення (охоронна сигналізація, відеоспостереження, система контролю і управління доступом (СКУД), установка пожежогасіння і т. д.).

Склад пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації складається з наступних основних компонентів.

  • Контрольна панель (приймальна станція, централь) – прилад, який займається аналізом стану пожежних датчиків і шлейфів, а також віддає команди на запуск пожежної автоматики.
  • Блок індикації або автоматизоване робоче місце (АРМ) на базі комп’ютера. Ці пристрої служать для відображення подій і стану пожежної сигналізації.
  • Джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Цей блок служить для забезпечення безперервної роботи систем сигналізації, навіть при відсутності електроживлення.
  • Пожежні датчики (сповіщувачі). Датчики служать для виявлення вогнища загоряння або продуктів горіння (дим, чадний газ і т. д.).

Типи пожежних сповіщувачів (датчиків)

Основні фактори, на які реагує пожежна сигналізація, – це концентрація диму в повітрі, підвищення температури, наявність чадного газу СО і відкритий вогонь. І на кожен з цих ознак існують пожежні датчики.

  • Тепловий пожежний датчик реагує на зміну температури в приміщенні, яке охороняється. Він може бути пороговим, із заданою температурою спрацювання, та інтегральним, що реагує на швидкість зміни температури. Застосовуються в основному в приміщеннях, де неможливо використання димових датчиків.
  • Димовий пожежний датчик реагує на наявність диму в повітрі. На жаль, також реагує на пил і пару. Це найпоширеніший тип датчиків. Використовується повсюдно, крім курилок, запилених приміщень і кімнат з вологими процесами.
  • Датчик полум’я реагує на відкрите полум’я. Використовується в місцях, де можлива пожежа без попереднього тління, наприклад, столярні майстерні, сховища горючих матеріалів і т. д.

Для підвищення ефективності роботи ПС оснащується ручними пожежними сповіщувачами.

Вони зазвичай мають вигляд закритої прозорої коробки з червоною кнопкою і розміщуються на стінах у місцях легкодоступних, щоб у разі виявлення пожежі працівник без проблем міг оповістити все підприємство про небезпеку. Ручні сповіщувачі відносяться до загальних вимог установки пожежної сигналізації на підприємствах.

Системи пожежної сигналізації

Системи пожежної сигналізації поділяються на аналогові й адресні за способом позиціонування місця загоряння.

Аналогові системи визначають місце пожежі за номером пожежного шлейфу. На одному шлейфі може перебувати до 30 пожежних датчиків. Тому точність визначення місця пожежі знижується. З іншого боку, для невеликих приміщень це неважливо, а вартість всіх елементів аналогової сигналізації менше адресної в 2-3 рази. До того ж ця система протипожежної сигналізації значно простіша при проведенні пусконалагоджувальних робіт.

Адресна пожежна сигналізація однозначно вказує на місце виникнення пожежі. Це сучасна і високонадійна система. На великих об’єктах цей тип сигналізації незамінний. Та й не дивлячись на високу вартість компонентів найчастіше застосування її виходить дешевше. Адже за нормативами адресних датчиків встановлюється в два рази менше, ніж аналогових. Це означає, що і матеріалів буде потрібно менше, і монтажні роботи скоротяться в обсягах.

Існує і змішаний тип адресно-аналогової системи пожежної сигналізації. Застосовується при нарощуванні існуючої системи або при нестачі коштів у замовника. Тип протипожежної системи, її склад, кількість і розташування пожежних датчиків визначаються в проекті пожежної сигналізації.

Проектування. Перше, що робиться при установці протипожежної системи, – це проект пожежної сигналізації. Цей етап необхідний, бо без нього неможливе введення об’єкта в експлуатацію, здача об’єкта органам МНС. Вартість проектних робіт залежить від площі об’єкта, складності систем, стадії проекту, кількості обмірних робіт.

Монтаж. На основі проекту виконується монтаж пожежної сигналізації і системи оповіщення про пожежу. Вартість монтажних робіт розраховується на конкретний об’єкт, залежить від складності та типу системи сигналізації, типу системи оповіщення, площі об’єкта, кількості обладнання і матеріалів, необхідних для монтажу. Для визначення вартості монтажних робіт нашим фахівцям необхідний проект сигналізації, а якщо проекту ще немає – то вартість можна буде визначити після вивчення плану приміщень і огляду Вашого об’єкту. Виїзд фахівця для обстеження об’єкта та підготовка комерційної пропозиції – безкоштовно.

Технічне обслуговування

Планово-попереджувальні, сервісні роботи проводяться, як правило, щомісяця. На кожному конкретному об’єкті на основі типового регламенту розробляється власний регламент робіт на технічне обслуговування пожежної сигналізації та системи оповіщення з урахуванням рекомендацій та вимог, наведених в технічних паспортах на встановлене обладнання. Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від кількості і типу технічних засобів сигналізації та оповіщення, які потрібно обслуговувати, складності системи і терміну її експлуатації.

Спеціальні пропозиції

ДЛЯ БЮДЖЕТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ І ПІДПРИЄМСТВ ТЕХНIКО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК (ЕСКIЗНИЙ ПРОЕКТ) ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛIЗАЦIЇ

Як відомо, для установки пожежної сигналізації в обов’язковому порядку повинен бути розроблений відповідний проект, без якого неможливо визначити необхідний обсяг бюджетного фінансування, почати монтажні роботи і здати систему пожежної сигналізації в експлуатацію.

Навіть вартість проектних робіт для окремої установи або підприємства може становити кілька десятків тисяч гривень. Замовники пожежної сигналізації на практиці дуже часто стикаються з великими проблемами, які випливають з недостатнього фінансування цих робіт. З огляду на велику вартість всіх робіт зі встановлення пожежної сигналізації Замовник часто отримує лише кошти на розробку проектної документації і в подальшому тільки через певний час, який може становити і кілька років, вдається отримати подальше фінансування з бюджету. До цього часу проектна документація часто повністю застаріває, бо змінюється базове законодавство в цій області, і що абсолютно очевидно – ціни на такі послуги теж набагато підвищуються. Замовник виявляється в дуже складному становищі, бо потрібен новий проект і фактично Замовнику доводиться нести прямі збитки.

Наше агентство пропонує в таких випадках нашим Замовникам і Партнерам дуже ефективну пропозицію, а саме – розробити техніко-економічний розрахунок (ескізний проект) такої пожежної сигналізації, вартість якого складає всього 800 – 1000 грн. (в залежності від складності об’єкта).

У цьому випадку організація отримує достовірну і обґрунтовану інформацію про розміри необхідного бюджетного фінансування на всі етапи робіт, а саме – вартість самого проекту, вартість самого устаткування і монтажу і вартість здачі системи сигналізації в експлуатацію і підключення на пульт МНС.

І навіть якщо в подальшому виникають складнощі з отриманням відповідного бюджетного фінансування, це дозволить уникнути великих фінансових втрат.

Даний ескізний проект дозволяє обґрунтовано подати відповідні пропозиції до проекту бюджету організації на майбутній рік або поточне бюджетне фінансування і домагатися в керівних організаціях виділення відповідного бюджетного фінансування для установки пожежної сигналізації.

Вартість послуги: договірна